Zaufanie
ponad 30 lat na rynku
Doświadczenie
Wykwalifikowana kadra
Kompleksowość
wykonanie, wdrożenie, serwis
Kontakt

Pióra przenośników ślimakowych

Wykonujemy różnego rodzaju pióra do przenośników ślimakowych innowacyjną metodą o niezwykłej dokładności i powtarzalności produkcji.
PIÓRA DO PRZENOŚNIKÓW ŚLIMAKOWYCH

Jesteśmy bezpośrednim producentem piór do przenośników ślimakowych, które służą do przenoszenia, mieszania, transportu i dozowania elementów takich jak m.in. cement, piasek, żwir, pyły, zboże, pasza, osady, granulaty. Specyfikacja produkowanych zwojów jest uzależniona m.in. od zastosowanego materiału, średnicy wału podajnika śrubowego, obudowy przenośnika ślimakowego czy też jego przeznaczenia. Nasze wyroby spełniają wyśrubowane normy i zapewniają bezproblemowe działanie przez długi czas. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu oraz wypracowanej przez lata wysokiej pozycji na rynku jesteśmy w stanie zrealizować zamówienia w możliwie jak najkrótszym czasie, przy zachowaniu najwyższych standardów produkcji.

Nasze pióra ślimakowe to pojedyncze segmenty o długości skoku, dzięki czemu na całej wysokości pióra jest ta sama grubość materiału. Chcąc otrzymać spiralę lub ślimak bezwałowy wystarczy połączyć ze sobą poszczególne zwoje. Również wymiana zużytych zwojów jest prostsza – wystarczy podać nam niezbędne parametry jak m.in. średnica zewnętrzna pióra, skok pióra, średnica wewnętrzna pióra ślimaka a sprawnie wyprodukujemy dla Państwa wskazaną do wymiany ilość segmentów ślimaka.
Realizujemy zamówienia zarówno na masową skalę jak i pojedyncze sztuki.

PRODUCENT PIÓR DO PRZENOŚNIKÓW ŚLIMAKOWYCH

Jako jedyni w Polsce posiadamy innowacyjną technologię pozwalającą na formowanie piór do przenośników ślimakowych wyłącznie na zimno. Dzięki temu sposobowi wytwarzania czas na wykonanie segmentów ślimaka jest krótszy, a powtarzalność i dokładność produkcji jest na najwyższym poziomie, co zdecydowanie wpływa na późniejszą łatwość nakładania piór na wał ślimakowy. Dzięki wycinaniu przez nas małych klinów w wyjściowym materiale, istnieje możliwość przedłużenia zwoju pióra, co pozwala na zmniejszenie docelowej ilości piór ślimaka na wale przenośnika ślimakowego i znacznie zmniejsza koszty produkcji.

Bez względu na miejsce, w którym mają być używane, nasze wstęgi do przenośników ślimakowych są produkowane z najwyższej jakości stali, która przed procesem wytwórczym jest bardzo dokładnie sprawdzana pod kątem procesu produkcyjnego, wytrzymałości i innych czynników wpływających na żywotność wyrobu. Pracujemy wyłącznie na blachach posiadających atest materiałowy. Nasze pióra do przenośników ślimakowych są wytwarzane m.in. ze stali konstrukcyjnej, nierdzewnej, kwasoodpornej, trudnościeralnej, żaroodpornej i napawanej spoiną trudnościeralną. Rodzaj materiału jest dostosowany do docelowego zastosowania i jest tak dobrany, by zwoje wytrzymywały przez długi czas.
Możemy wykonywać segmenty do przenośników ślimakowych na specjalne zamówienie, wedle życzeń Klienta, z zastosowaniem niestandardowych materiałów.

SPOSÓB PRODUKCJI PIÓR DO PRZENOŚNIKÓW ŚLIMAKOWYCH

Jako jedyni w Polsce dysponujemy innowacyjną technologią formowania wyłącznie na zimno piór do przenośników ślimakowych z niespotykaną do tej pory dokładnością, szybkością wykonania oraz wysoką powtarzalnością produkcji.

Nasze produkty dużo łatwiej nakłada się na wał przenośnika, ich montaż trwa krócej a odpad materiałowy jest mniejszy. Wszystko to przekłada się na oszczędność pracy i pieniędzy naszych Klientów.

Parametry niezbędne
Kierunek zwoju przenośnika ślimakowego
PRODUKUJEMY PIÓRA PRZENOŚNIKÓW ŚLIMAKOWYCH
Z NASTĘPUJĄCYCH GATUNKÓW STALI
GATUNEK STALI SYMBOL ŚREDNICA ZEWNĘTRZNA GRUBOŚĆ MATERIAŁU
 Stal konstrukcyjna  S235 ( 1.0037 ), S355 ( 1.0570 )  150mm – 1200mm  do 25mm
 Stal nierdzewna
i kwasoodporna
m.in. AISI 304 ( 1.4301), AISI 316 (1.4404), 1.4462  150mm – 1200mm  do 25mm
 Stal trudnościeralna m.in Hardox 400, Hardox 450, Cresaubro 4800, Raex 400, ROC 400, Miilux 400, Miilux 450, Miilux 500, XAR 400, Swebor 400  250mm – 1200mm  do 16mm
 Stal żaroodporna m.in. 1.4828, 1.4841, 1.4862  250mm – 1200mm  do 25mm
 Stal napawana spoiną
trudnościeralną *)
m.in. Kalmetall W100, Kalmetall W143, Vautid 100, Castolin, Coroplate 56  **)  **)
Pozostałe na zapytanie kontrahenta    

*) powstają spękania podczas formatowania pióra, które nie mają wpływu na trwałość piór przenośnika ślimakowego
**) grubość materiału zależy od grubości blachy podkładowej oraz grubości naopiny

DLACZEGO MY?
piora-do-przenosnikow-slimakowych

PRODUKUJEMY NA MIEJSCU W OPOLU, A DZIĘKI BLISKOŚCI AUTOSTRADY A4, MOŻLIWY JEST SZYBKI ODBIÓR ZAMÓWIONYCH TOWARÓW LUB WYSYŁKA FIRMĄ KURIERSKĄ

Nasi Klienci mogą liczyć na wsparcie i pomoc techniczną, dlatego w razie awarii przenośnika ślimakowego w zakładzie produkcyjnym lub wykrycia uszkodzeń mamy dedykowaną specjalną usługę wykonania nowych piór ślimaka w ciągu 48 godzin od momentu złożenia zamówienia! Dzięki zdobytej przez lata wiedzy i wypracowanemu sposobowi produkcji, nowe pióra ślimaka dostosowywane są do już istniejących podajników ślimakowych lub projektowane według nowych wytycznych. Przy tym nasze wstęgi wytwarzane są z bardzo dużą dokładnością, starannością i powtarzalnością.

Zdajemy sobie sprawę, że lokalizacja zakładu produkcyjnego, w którym formowane są nasze wyroby, może mieć dla Państwa znaczenie, informujemy więc o tym, że nasz zakład produkcyjny znajduje się w Opolu, gdzie dzięki bliskiej odległości do autostrady A4 możliwy jest sprawny odbiór zamówionych piór ślimakowych lub wysyłka firmą kurierską.
Zapraszamy do współpracy.

Jeżeli pojawiło się pytanie jak obliczyć wydajność przenośnika ślimakowego, jaki jest wzór na rozwinięcie pióra ślimaka , jak obliczyć skok przenośnika ślimakowego- również zapraszamy do kontaktu z nami.

rodzaje-pior-do-przenosnikow-slimakowych
producent-pior-slimaka-budrem
WYKONUJEMY NASTĘPUJĄCE RODZAJE PIÓR ŚLIMAKA
pioro-przenosnikow-slimakowych

WAŁ ZE STAŁYM
SKOKIEM PIÓR

piora-przenosnikow-slimakowych

PIÓRA NA WAŁ
O ZAGĘSZCZONYM SKOKU

pióro do przenośników ślimaka

PIÓRA NA WALE
STOŻKOWYM

pioro-do-slimaka

PIÓRA DO PRZENOŚNIKA
ŚLIMAKOWEGO BEZ WAŁOWEGO
Z ELEMENTÓW SPAWANYCH

piora-przenosnikow-slimaka

PIÓRA WSTĘGOWE

piora-slimakowe

PIÓRA O ZMNIEJSZAJĄCEJ
SIĘ ŚREDNICY ZEWNĘTRZNEJ

piora-slimaka

PIÓRA Z WYCIĘCIAMI
NA WEWNĄTRZ

sruba-slimakowa

PIÓRA Z WYMIENNYMI
NAKŁADKAMI ZE STALI
TRUDNOŚCIERALNYCH

spirala-slimaka

WAŁ ZE ZMIENNYM
SKOKIEM PIÓR

piora-do-przenosnikow-slimakowych

PIÓRA Z WYCIĘCIAMI
NA ZEWNĄTRZ

Mamy świadomość, że w przypadku awarii przenośnika w zakładzie produkcyjnym, najważniejsza jest szybka naprawa, dlatego uruchomiliśmy specjalną usługę – wykonanie piór ślimaka w 48h !!!

Zapraszamy do kontaktu

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Przy przesyłaniu zapytań ofertowych dotyczących wykonania piór ślimakowych prosimy
o podanie oczekiwanych parametrów.

+48 695 995 087
info@budrem.net