Zaufanie
ponad 30 lat na rynku
Doświadczenie
Wykwalifikowana kadra
Kompleksowość
wykonanie, wdrożenie, serwis
Kontakt

Przenośniki Ślimakowe

Wykonujemy kompletne przenośniki ślimakowe oraz ich podzespoły

Wykonujemy kompletne przenośniki ślimakowe oraz ich podzespoły
(tj., wały, koryta, ściany przednie i tylne, łożyska środkowe, pokrywy, zasypy, itd.)
wg. dokumentacji własnych lub powierzonych oraz podzespoły
wg. katalogu S-1 opracowanego przez były Kombinat Remonotowo-Budowlany
Przemysłu Cementowow-Wapienniczego. Nasze przenośniki ślimakowe znajdują szerokie zastosowanie w rolnictwie, przemyśle i branży spożywczej.

Wykonujemy przenośniki ślimakowe ze stali zwykłych, nierdzewnych, kwasoodpornych oraz ze stali o podwyższonej odporności na ścieranie. Nasze przenośniki mogą zostać dopasowane do zapotrzebowań klienta, na jego życzenie wprowadzamy określone modyfikacje.
Oferujemy przenośniki (podawcze) ślimakowe podające materiał
w obudowach z rur, przy czym max. długość wału ślimakowego wynosi 8m.

W zależności od rodzaju materiałów transportowanych
w przenośnikach ślimakowych wykonywane są:
– ślimaki pełne (do transportu materiałów sypkich, miałkich lub drobnoziarnistych)
– ślimaki wstęgowe (do materiałów wilgotnych, lepkich, średnioziarnistych
i kawałkowych oraz zbrylających się)
– wały o skokach normalnych i pomniejszonych.

Przenośniki Ślimakowe budrem

Przenośniki ślimakowe w przemyśle

Przenośniki ślimakowe skutecznie wykorzystywane są w wielu zakładach produkcyjnych. Ich zastosowanie to głównie transport materiałów sypkich, co usprawnia produkcję oraz w znacznym stopniu obniża jej koszty.
Elementem transportującym w przenośniku jest obracający się, w korycie bądź rurze, wał ślimakowy, który nazywany jest także ślimakiem.
Przenośniki ślimakowe służą również do transportu osadów, a także wykorzystywane są jako mieszalniki. Podajniki ślimakowe znajdują swoje zastosowanie m.in. w przemyśle wapienniczym, cementowym, budowlanym, spożywczym i energetycznym. Szczególnie w tej ostatniej branży, ich niezakłócone działanie ma strategiczne znaczenie. Zastosowanie znalazły również w rolnictwie.
Wpływ na działanie przenośnika ma odpowiedni ich dobór w zależności od przewidywanego zastosowania i wydajności. W produkowanych przez nas podajnikach ślimakowych odpowiednio dobieramy gatunek stali do transportowanego materiału, dzięki czemu przedłużamy ich czas pracy.
Dodatkowo dzięki temu, że sami produkujemy pióra do przenośników ślimakowych, możemy szybko wspomóc zakłady przemysłowe m.in. przy remontach wałów ślimakowych.

Wały ślimakowe — część przenośnika ślimakowego

Przenośniki ślimakowe to urządzenie do transportu materiałów sypkich lub półpłynnych za pomocą śruby o kształcie walca — tzw. wału ślimakowego. Wał ślimakowy zamontowana jest w korycie, które może być poziome, pionowe lub pochyłe. Materiał jest podawany do koryta za pomocą leja lub innego urządzenia i jest transportowany wzdłuż śruby do miejsca docelowego. Tego typu rozwiązania są powszechnie wykorzystywane w różnych branżach przemysłu, takich jak: rolnictwo, przemysł spożywczy, przemysł chemiczny, przemysł budowlany czy przemysł wydobywczy. Ich powszechność w wykorzystaniu wynika z faktu, że przenośniki ślimakowe mają wiele zalet, takich jak: wysoka wydajność, łatwość obsługi, niskie koszty eksploatacji, możliwość transportu materiałów o różnych właściwościach. Jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne, sprawdzające się w wielu zastosowaniach i z powodzeniem transportujące materiały sypkie, nawet na dłuższe odległości. Wcześniej wspomniany wał przenośnika ślimakowego to główny element przenośnika ślimakowego. Jest to śruba o kształcie walca, która jest zamontowana w korycie przenośnika. Wał ślimakowy jest wykonany z różnych materiałów, w zależności od rodzaju transportowanego materiału i warunków pracy. Najczęściej używanymi materiałami są stal, żeliwo i aluminium. Wał ślimakowy musi być odpowiednio zaprojektowany i wykonany, aby zapewnić bezpieczny i niezawodny transport materiałów.

Zapraszamy do kontaktu

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe

+48 695 995 087
info@budrem.net